O filmie

2001, reż.Jerry Zucker
Wyst. Amy Smart, Breckin Meyer, Lanai Chapman, Rowan Atkinson, Vince Vieluf, Wayne Knight, John Cleese, Cuba Gooding Jr., Seth Green, Jon Lovitz, Whoopi Goldberg

Milioner Donald Sinclar (John Cleese) postanawia zapewnić rozrywkę gościom w swoim hotelu. Mężczyzna wybiera losowo grupę ludzi, którzy mają wziąć udział w zaciętym wyścigu o 2 miliony dolarów. Zasady są proste – każdy z uczestników gry otrzymuje identyczny klucz do szafki. Pierwsza osoba, która dotrze z Las Vegas do Nowego Meksyku i odblokuje szafkę, wygrywa pieniądze. W rywalizacji bierze udział grupa zupełnie różnych od siebie ludzi – Vera Baker (Whoopi Goldberg) i jej niedawno odnaleziona córka Merrill (Lanei Chapman), prawnik Nick Shaffer (Breckin Meyer), bracia Cody: Duane (Seth Green) i Blaine (Vience Vielful), sędzia piłkarski Owen Templeton (Cuba Gooding Jr.), turysta z Włoch Enrico Pollini (Rowan Atkinson) oraz hazardzista Randy Pear (Jon Lovitz). Początkowo uczestnicy nie chcą uwierzyć w słowa milionera, jednak z czasem dają się wciągnąć w grę.
Wszyscy zawodnicy udają się różnymi ścieżkami do celu, po drodze napotykając mnóstwo różnych problemów niesamowitych przygód. Po wielu trudnościach, wszyscy docierają do pieniędzy w tym samym czasie. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Kto to będzie? I jaka niespodzianka czeka wszystkich zawodników na końcu wyścigu?
„Wyścig szczurów” to doskonała komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Przygotujcie się na doskonałą rozrywkę i śmiech do łez!