fresubin banner

O programie

2023, reż. Ewa Kraśko, Marta Kądziela

Reality show jakiego jeszcze nie było!

Seniora chatka dla 4-latka. To międzypokoleniowy projekt społeczny, w którym grupa osamotnionych seniorów i grupa czterolatków spędzi wspólnie kilka niezwykłych tygodni. Na widzów czekają wielkie emocje i wzruszenia!

Izolacja społeczna i samotność jest jednym z największych problemów, z jakimi borykają się osoby starsze. Z kolei wiele dzieci jest wychowywanych bez kontaktu z seniorami – nie wiedzą, jak to jest mieć dziadków, którzy mieliby dla nich czas i uwagę. Seniora chatka dla 4-latka to jedyny w swoim rodzaju projekt, który jest czymś więcej niż programem telewizyjnym - jest niezwykle wzruszającym sposobem na pokonanie samotności osób starszych oraz na wychowywanie małych dzieci. Taka bliska relacja seniorów i dzieci jest najlepszą terapią dla jednych i drugich.

Bohaterami są dwie grupy, seniorzy i przedszkolaki, którzy będą codziennie się spotykać, spędzając czas na rozmowach, zabawach, spacerach, przy posiłkach i na „zwykłym” bliskim kontakcie. Ten społeczny projekt ma na celu poprawę zdrowia i dobrostanu emerytów, którzy dzięki kontaktowi z dziećmi wracają do kondycji. Z kolei dzieci uczą się troski o innych i właściwych relacji ze starszymi osobami.

Seniora Chatka dla 4-latka

Sezon 1

„Seniora chatka dla 4-latka" - reality show jakiego jeszcze nie było! Czy 85-letniej emerytce wypada się wygłupiać? Czego od emerytowanego strażaka-ochotnika mogą nauczyć się 4-latkowie? Czy kontakt z dziećmi stanie się remedium na samotność seniorów? Tego i wiele więcej dowiemy się z nowego reality show pt. „Seniora Chatka dla 4-latka”. Bohaterami programu jest ośmioro seniorów, którzy spędzili sześć tygodni w towarzystwie grupki przedszkolaków. Wcześniej panie: Alicja, Barbara, dwie Hanie, dwie Krysie, oraz pan Mieczysław i pan Kazimierz przeszli szczegółowe badania psychologiczne i sprawnościowe, których celem było ustalenie jak prezentuje się ich stan fizyczny, poziom zadowolenia z życia i jak funkcjonują procesy poznawcze mózgu i pamięć. Przez półtora miesiąca bawili się z dziećmi, malowali, przeżywali przygody, nawiązywali przyjaźnie i przekraczali granice własnych możliwości.

Bohaterowie