O filmie

2013, reż.Robert Rodriguez
Wyst. Antonio Banderas, Charlie Sheen, Cuba Gooding Jr., Danny Trejo, Lady Gaga, Mel Gibson, Michelle Rodriguez, Sofia Vergara, Vanessa Hudgens

Znakomity reżyser – Robert Rodriguez – po raz kolejny serwuje nam porcję solidnej i krwawej akcji. Na ekranie ponownie zawita Maczeta!
Maczeta Cortez (Danny Trejo) trafia do USA, gdzie zostaje zwerbowany przez prezydenta do działania na rzecz kraju, ale przede wszystkim jego interesów. Zadaniem Maczety jest odnalezienie jednego z najgroźniejszych handlarzy bronią - Luthera Voza (Mel Gibson), który szykuje się do ekspansji w kosmos. Pierwszym informatorem Maczety jest Miss San Antonio (Amber Heard). Kobieta naprowadza go na Cerezę (Vanessa Hudgens), którą Mendez (Demián Bichir) uważa za swoją muzę. Kiedy Cortez dociera do Cerezy, ta zabiera go na pokład samolotu, aby dotrzeć do Mendeza. Niespodziewanie na pokładzie maszyny przestępcy zabijają Cerezę, przekazując tym samym wiadomość dla Maczety. Kiedy w końcu Cortez dociera do Mendeza i poznaje go osobiście, zdaje sobie sprawę, że ma do czynienia ze niezwykle niebezpiecznym człowiekiem. Sytuacja komplikuje się, gdy Mendez informuje Corteza, że jego serce podłączone jest do systemu sterującego bombą, która wybuchnie w Waszyngtonie dokładnie w tym samym momencie, kiedy jego narząd przestanie bić. Okazuje się, że jest tylko jedna osoba, która może odłączyć bombę bez jej detonacji. Gdyby tego było mało, Maczeta musi poradzić sobie z uzbrojonymi po zęby podwładnymi handlarza, którzy zrobią wszystko, aby uniemożliwić mu dostarczenie Mendeza do człowieka potrafiącego rozbroić bombę. Ten jednak nie zamierza jednak poddać się tak łatwo i włącza śmiertelne odliczanie… Kto wygra to starcie?